PROJEKTY EDUKACYJNE 2022/23

Klasa II realizuje projekt „Czytamy przedszkolakom”. Celem spotkania jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, a także integrowanie się społeczności szkolnej. 📖

Czytamy Przedszkolakom

Projekt „Już pływam”, mający na celu mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego młodych Małopolan po zakończeniu zajęć lekcyjnych, daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich, będąc równocześnie wsparciem finansowym dla małopolskich gmin, które chcą organizować naukę pływania dla swoich dzieci. „Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Dobczyce”

Juz Plywam
Projekt „Już pływam”

Zajęcia z robotyki dla uczniów w wieku 7-12 lat

Nauka konstruowania i programowania robotów uczy logicznego i samodzielnego myślenia, 🤔 pracy w grupie, 🙌 dochodzenia do rozwiązań, 🤓 cierpliwości, a także angażuje i motywuje dzieci do poznawania zagadnień związanych z naukami ścisłymi jak automatyka, informatyka, mechanika… Uczniowie chętnie uczą się i bawią, a w ten sposób nabywają cenne kompetencje, aby podjąć „zawody przyszłości”. 💪 Projekt sfinansowany przez STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Robotyka1
Robotyka

Odblaskowa szkoła zwiększa aktywność szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

„Odblaskowa szkoła” to szkoła, która nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Uczniowie klasy czwartej, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową serdecznie zapraszają do obejrzenia comiesięcznych filmików promujących bezpieczeństwo! 🤠#odblaskowaszkoła2022

Więcej informacji na temat projektu: Odblaskowa szkoła

Odblaskowa Szkola
Odblaskowa Szkoła

Całościowy rozwój szkoły to główna część programu „Szkoła ucząca się”. Wspieramy szkoły, które pragną doskonalić warsztat pracy nauczycieli i dyrektorów oraz pomagamy im zmieniać stopniowo relacje między nauczycielami, uczniami i dyrekcją. Ma to pozytywny wpływ na kulturę nauczania i uczenia się, zwiększa zaangażowanie uczniów i uczennic oraz pozwala im coraz pełniej wykorzystać swój potencjał.

Więcej na temat programu: Całościowy Rozwój Szkoły

Całościowy Rozwój Szkoły

PROJEKTY EDUKACYJNE 2021/22

Powrót do rzeczywistości szkolnej nie jednemu z nas przysparza wiele kłopotów. 😒 Najważniejszym zadaniem, jakie powinno być realizowane w najbliższych miesiącach, jest kompleksowe wsparcie uczniów w powrocie do szkoły. 🤓 A co za tym idzie? Zajęcia wspomagające, które mają na celu opanowanie i utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Aby było naukowo, a zarazem ciekawie uczniowie z naszej szkoły postanowili kreatywnie wykorzystać naukę biorąc udział w projektach edukacyjnych. Każda klas wraz z swoim wychowawcą zastanowiła się czego najbardziej potrzebują, by bez obaw wyruszyć w dalszą edukacyjną podróż! 🏞

Projekty Edukacyjne

WF z AWF

Rozpoczęliśmy Program Aktywny powrót do szkół finansowany przez MEiN 💪 Nauczyciele wychowania fizycznego odbyli szkolenia i uzyskali certyfikaty niezbędne do prowadzenia zajęć sportowych. Program przeznaczony jest dla uczniów z klas 1-3 oraz 4-8. Celem organizowanych Sport Klubów jest monitorowanie stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. ⛹️🤸‍♂️

Wf Z Awf

Kalejdoskop Matematyczny

Politechnika Krakowska wraz z Gminą Dobczyce ogłasza rekrutację uczniów klas VIII i VII oraz dorosłych z terenu naszej gminy do udziału w projekcie pn. „Kalejdoskop Matematyczny”. Celem głównym projektu jest rozwój tzw. uniwersalnych kompetencji uczniów oraz wsparcie dorosłych wspomagających szkołę w procesie edukacji, poprzez stworzenie programów kształcenia oraz organizację zajęć dydaktycznych wspólnie z gminami/szkołami z województwa małopolskiego.

Kalejdoskop Matematyczny

mPotęga

Uczniowie klas VII i VIII biorą udział w projekcie mPotęga. Popularyzuje on matematykę wśród młodych ludzi i zachęca do odnalezienia jej w życiu codziennym. Program ten realizowany jest przez nauczycieli matematyki oraz przedmiotów zawodowych, którzy razem z uczniami będą zastanawiali się: „Po co mi ta matematyka?”

Informacje Fb
Mpotega

Być jak Ignacy

Uczniowie klasy VII biorą udział w projekcie „Być jak Ignacy”. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Byc Jak Ignacy