10 grudnia odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia małopolskiego projektu strażackiego "Jestem mały, wiem więcej". Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 3. Było to dla nich wielkie wyróżnienie, ponieważ należeli do wąskiego grona uczestników takiego projektu (tylko 12 klas w całym województwie). W apelu uczestniczyli oprócz całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli i rodziców również przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz GiM Dobczyce - Tomasz Suś, Radna - Ewa Kołacz oraz goście związani z ochotniczą i państwową strażą pożarną: z Krakowa - Tomasz Nowak, Myślenic - Sławomir Kaganek, Jan Podmokły, Dobczyc - Kazimierz Płatek, Andrzej Panuś, Marek Gabzdyl, Brzączowic - Tomasz Kordula, Daniel Leszczyński. W czasie trwania projektu uczniowie poznali pracę strażaków oraz sprzęt strażacki, którym się posługują podczas pożaru, wypadku komunikacyjnego, powodzi oraz katastrof budowlanych, na skutek burzy, nawałnicy i huraganu. Nauczyli się udzielać pierwszej pomocy, uczestnicząc w warsztatach w klasie ratownictwa medycznego ZS Dobczyce, zgłaszać zagrożenie oraz korzystać z apteczki w nagłych przypadkach. Podczas apelu wszyscy uczestnicy projektu otrzymali Certyfikaty Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Małopolskiego oraz pamiątkowe pluszaki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu oraz uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości.

20191210 090844 20191210 091458 20191210 094656 20191210 094928 20191210 095334