„Niech zwycięży najlepszy”, tymi słowami p. dyrektor Grażyna Kwiecińska rozpoczęła XIV Gminną Olimpiadę Sportową kl. I-III.  W czwartek, 19 kwietnia 2018

w Brzączowicach na sali gimnastycznej zagościły drużyny z sześciu szkół należących do Gminy Dobczyce. Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoła z Kornatki,  Nowej Wsi,  Dziekanowic, Stadnik oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 z Dobczyc. Uroczystość została uświetniona obecnością burmistrza, p. Pawła Machnickiego oraz sławnego triathlonisty p. Mateusza Tylka. Konkurencje, do których przystąpiły poszczególne drużyny nie należały do łatwych, dlatego walka była naprawdę zacięta. Ostatecznie na podium stanęli: na 1 miejscu Stadniki, na 2 miejscu Kornatka, na 3 miejscu gospodarze olimpiady -Brzączowice.

Następnego dnia, tj. w piątek 20.04.2018 odbyła się V Powiatowa Olimpiada Sportowa kl. I-III. Gościliśmy uczniów z Lipnika, Łyczanki, Raciechowic, Skomielnej Białej, Stadnik i Tokarni. W tegorocznym spotkaniu udział wziął  wicestarosta Myślenic, p. Tomasz Suś oraz trzech sportowców uprawiających parkour, tj. p. Mateusz Zieliński, Mariusz Boroński i Szczepan Krystek. Tym razem do grona zwycięzców dołączyła Tokarnia plasując się na 3 miejscu. Nasi sportowcy w tegorocznej olimpiadzie  zajęli  2 miejsce, zwycięstwo odniosła drużyna ze Stadnik. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Pamiętajmy, że olimpiada sportowa to zabawa, która  integruje uczniów nie tylko z gminy Dobczyce,  ale całego powiatu myślenickiego. Kto wie, kogo spotkamy za rok….

olimpiada 2

M. Krawczyk