W środę, 14 października 2015r., w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie – ślubowanie klasy pierwszej. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni. Podczas uroczystości udowodnili, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. Deklamowali wiersze, śpiewali piosenki otrzymując po każdym występie gromkie brawa.

Spotkanie uświetnił występ klas starszych. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i wysłuchaniu hymnu, pierwszoklasiści złożyli przysięgę. Pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem, dokonała pani dyr. G. Kwiecińska. Nowo przyjęci do grona uczniowskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, po czym udali się do swojej sali na słodki poczęstunek. Przy okazji nagrodzono dzieci, biorące udział w konkursie M. Konopnickiej, patronki naszej szkoły. Dzień ten, pełen wrażeń pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników, ale przede wszystkim "pierwszaczków". Cieszymy się, że przekroczyliście próg naszej szkoły, że kolejne lata będziecie z nami  i życzymy Wam wielu sukcesów.


Marzena Krawczyk