Ogłoszenia

Każdego roku spotykamy się we wspólnym gronie, aby uczcić tak ważny dzień jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku miał on wyjątkowe znaczenie, ponieważ nie mogliśmy go przeżyć tak uroczyście jak zwykle. Nie zabrakło jednak: "Samby dla naszej Pani" oraz wspólnego śpiewu "Zdobywam świat". Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli i pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali program artystyczny.
„Odkrywamy Małopolskę”
W dniach 29 -30 września 2020 roku, została zorganizowana dwudniowa wycieczka turystyczno- krajoznawcza. Nasi uczniowie mogli zwiedzić wiele ciekawych miejsc w ramach Projektu „Odkrywamy Małopolskę”. W planie były m. in. zamki np. Zamek w Wiśniczu, piramidy: Ciężkowice Dębno, Muzeum przyrodnicze, w którym młodzież brała udział w lekcji multimedialnej połączonej z warsztatami. Pogoda dopisywała, uczniowie pod opieką wychowawców i sympatycznych animatorów zdobywali kolejne trofea w czasie odkrywania Skamieniałego Miasta. Po opuszczeniu rezerwatu, udaliśmy się na pyszny obiad do zajazdu „Spiżarnia”. Na nocleg dotarliśmy do Ośrodka Politechniki Warszawskiej w Grybowie. Ugoszczeni w przygotowanych pokojach, zaproszeni na smaczną kolację mogliśmy odpocząć i udać się na odpoczynek. Rankiem kolejnego dnia udaliśmy się na śniadanie, a następnie wyruszyliśmy dalej w poszukiwaniu kolejnych przygód.
Zgodnie z planem zwiedzaliśmy zabytkową cerkiew oraz uczestniczyliśmy warsztatach z pasieką w Kamiannej. Poznawaliśmy historię pszczelarstwa, degustowaliśmy miód i robiliśmy pamiątkowe zakupy. Temperatura co prawda spadła, jednak nie przeszkodziło to nam w dotarciu kolejką na Wieżę widokową w Krynicy Zdroju.

W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Krynicę słuchając opowieści naszego przewodnika , pana Łukasza. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wracaliśmy do Brzączowic, gdzie czekali na nas rodzice. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawej wyprawie, zwiedzić malownicze i zabytkowe miejsca.
Uczniowie z opiekunami (MK)

Zdjęcia dostępne pod linkiem: ZDJĘCIA

20200929 094946

Już pierwszy miesiąc nauki za nami. Z ważniejszych wydarzeń zapamiętaliśmy rozpoczęcie roku szkolnego 2020-2021, które miało miejsce 1 września. Poznaliśmy dwie nowe klasy pierwsze, które w tym dniu były pasowane na „pierwszoklasistę”. Pani dyrektor przedstawiła nam nowych nauczycieli, którzy uczyć będą w naszej szkole, p. Iga i p. Beata.
Sale szkolne odnowione, wzbogacone w pomoce multimedialne, zachęcają nas do nauki. Co prawda maseczki i dezynfekcja rąk obowiązują, ale można się przyzwyczaić. Ostatnie miesiące poprzedniego roku szkolnego, w czasie których obowiązywało nauczanie zdalne sprawiły, że zatęskniliśmy za dawną szkołą, za naszymi koleżankami, kolegami. Chociaż czasem jest sporo lekcji i czekają nas kartkówki to jednak idziemy do szkoły, a nóż  noś się nowego dowiemy, a ,może coś  ciekawego się wydarzy….jak chociażby próbny alarm, w czasie którego zagościła do nas straż pożarna:) Szóstoklasistki z wychowawcą, M. Krawczyk
Drodzy Uczniowie! Serdecznie zachęcamy do korzystania z usługi Office 365, która jest dostępna za darmo dla każdego z Was. W ramach przypomnienia, aby skorzystać z pakietu office należy zalogować się na stronie: www.office.com za pomocą danych dostępnych w dzienniku elektronicznym w zakładce Uczeń -> office 365. Uczniowie, którzy zmienili już hasło korzystają z hasła, które wymyślili. odzy Uczniowie! Serdecznie zachęcamy do korzystania z usługi Office 365, która jest dostępna za darmo dla każdego z Was. W ramach przypomnienia, aby skorzystać z pakietu office należy zalogować się na stronie: www.office.com za pomocą danych dostępnych w dzienniku elektronicznym w zakładce Uczeń -> office 365. Uczniowie, którzy zmienili już hasło korzystają z hasła, które wymyślili.
Dnia 6 października 2020r. 20 uczniów z naszej szkoły przystąpiło do egzaminu praktycznego, który pozwolił na uzyskanie karty rowerowej. Po pokonaniu wyznaczonego toru każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Nad bezpieczeństwem oraz poprawnym przebiegiem egzaminu czuwała komisja razem z Panem Policjantem. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! Byliście niesamowici!
Rower