Ogłoszenia

Projekt „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” – podsumowanie realizacji modułu jesiennego
W roku szkolnym 2020/21 klasa 3a wraz z nauczycielkami- p. B. Stopiak oraz p. R. Lenart bierze udział w międzynarodowym projekcie rozwijającym czytelnictwo wśród najmłodczych pt. „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Miło nam ogłosić, że przed przerwą świąteczną ukończyliśmy realizację I modułu i po złożeniu sprawozdań z wszystkich obowiązkowych zadań otrzymaliśmy potwierdzenie jego realizacji.
Pierwsza lekturą, którą się zajęliśmy była książka Danuty Parlak pt. „Kapelusz Pani Wrony”. Po zapoznaniu się i omówieniu treści, uczniowie w sposób kreatywny uzupełniali strony w lekturnikach projektowych, dzięki czemu utrwalali postać głównych bohaterów i ich przygód.  Wykonywali także wspólnie „Drzewo czytelnicze” i ozdabiali je listkami zapisanymi tytułami swoich ulubionych książek.  Dowiedzieli się sporo o ekologii, m. in. o tym jak powstaje papier i do czego jest wykorzystywany, jak również poznali tajniki niezwykle ważnego zawodu stolarza. Mieli również okazję poznać przygody chmurki Tosi za sprawą opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew”, poznać tajemniczy Leśny Zakątek, a także wykonać z rozmaitych kawałków papieru własną wizję Leśnego Zakątka. W trakcie realizacji I modułu dzieci pracowały zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie, duże brawa dla nich za zaangażowanie i piękne prace projektowe.
Pod linkiem dostępna jest krótka fotorelacja i potwierdzenie zrealizowania I modułu: FOTORELACJA
B. Stopiak