Szanowni Państwo,

Zapraszamy wszystkich lubiących pisać do wakacyjnej zabawy słowem.

W serwisie Dyktanda.pl rusza kolejna edycja niezwykle popularnego konkursu Mistrz Wypracowań. Na uczestników czeka lista niezwykle ciekawych tematów związanych z geografią, historią oraz językiem polskim - każdy znajdzie coś dla siebie!

Dla zwycięzców przygotowaliśmy niezwykle cenne nagrody rzeczowe!

Za każde przesłane i zaakceptowane przez moderatora wypracowanie uczestnikowi przyznawane są punkty, które sumują się w rankingu. Wystarczy wystarczy zająć jedno z pierwszych pięćdziesięciu miejsc, aby odebrać nagrodę! Co więcej, organizator wręczy również nagrody gwarantowane, przydzielane w momencie osiągnięcia wskazanej liczby punktów.

Aby wziąć udział w konkursie Wakacyjny Mistrz Wypracowań, należy posiadać bezpłatne konto użytkownika w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć na poniższej stronie ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU:LINK

Konkurs potrwa od pierwszego do ostatniego dnia wakacji.
Do udziału zapraszamy uczniów wszystkich szkół , a także osoby dorosłe.

od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie w ramach programu „Dobry Start 300+” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas obsługę wniosków i wypłatę tego świadczenia realizowały ośrodki pomocy społecznej.

Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko drogą  elektroniczną, przy wykorzystaniu następujących kanałów:

• portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • bankowości elektronicznej,
  • portalu empatia.mpips.gov.pl

Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na konto bankowe wskazane we wniosku.

Zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie informacji o zmianie instytucji, która od 1 lipca br. przejmie realizację obsługi wniosków z tego zakresu, podczas ostatnich spotkań z uczniami i ich rodzicami na zakończenie roku szkolnego.

Więcej informacji na temat obsługi programu ”Dobry Start” oraz o obowiązujących zmianach beneficjenci świadczenia znajdą na naszej stronie internetowej www.zus.pl

Wraz z końcem maja 2021r. klasa 3a zakończyła realizację III modułu projektu „Czytam z klasą…” autorstwa H. Szaneckiej. Był to już ostatni etap projektu, zostało złożone sprawozdanie, dzieci i nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy. W trakcie realizacji trzeciego modułu uczniowie wykonywali ciekawe zadania związane z lekturą „Afryka Kazika”- przygotowywali w grupach makietę Afryki z trasą podróży głównego bohatera, sadzili cebulkę i dokonywali obserwacji jej wzrostu w warunkach optymalnych oraz bez dostępu światła, zdobywali wiedzę o odnawialnych i nieodnawialnych źródłach energii. Dzieci z dużą radością podejmowały zadania projektowe oraz  współpracowały ze sobą przy ich wykonywaniu. Realizacja projektu „Czytam z klasą…” okazała się świetnym pomysłem! B. Stopiak